Zatímco spojení kuchyně s obývacím pokojem se dnes stalo zcela běžnou záležitostí a jen s obtížemi bychom hledali domácnost, která tento trend nenásledovala, spojení ložnice a koupelny už tak běžné není. Alespoň zatím. Vše se ale může brzy změnit, protože toto propojení přináší celou řadu výhod.

 

Otevřenost prostoru

Stále větší otevřenost prostoru se stala moderním trendem, architekti usilují o odstranění nejrůznějších bariér, o uvolněnost. Možná vám teď představa ložnice, v níž stojí postel hned vedle vany, připadá poněkud bláznivá. Vězte ale, že to samé si lidé dříve mysleli i o propojení obýváku s kuchyní a jak se osvědčilo. A možná to není vůbec bláznivé, ale na naše poměry jen trochu netradiční řešení.

 

Pohodlí nade vše

Jen si zkuste představit, jak praktické a pohodlné by bylo vklouznout z vany, kde si dopřáváte relaxační lázeň, rovnou do postele? Nebo si odskočit na WC, aniž byste museli vcházet do ostatních částí bytu? Většinou jsou sice koupelny situovány v těsném sousedství místnosti, v níž se ukládáme ke spánku, ale využívají je všichni členové domácnosti. Naše soukromí tak není úplné.

 

Vlastní oáza klidu a odpočinku

Toužíte-li proto po vlastní oáze klidu a odpočinku, kam nebude mít nikdo další přístup, pak je propojení koupelny a ložnice ideální volbou. Není k tomu potřeba žádný velký prostor, často navíc postačí jen jednoduchá úprava, která vám ovšem přinese komfort k nezaplacení. Důležité je však si všechno pečlivě naplánovat a věnovat veškerému zařizování zvýšenou pozornost.

 

Elegance i praktičnost

Tam, kde se kumuluje vlhkost, by měl stát nábytek do koupelny, který je nejen praktický, ale také elegantní. Koupelnové skříňky s umyvadlem či ty závěsné dnes seženete v nejrůznějších designech, takže jsou od toho „klasického“ k nerozeznání. Navíc se dobře udržují a voda na nich nezanechává žádné stopy.

 

Ložnice na míru

Dnes není problém si nechat navrhnout ložnici na míru přesně podle vašich požadavků, a to až do těch nejmenších detailů. Pokud máte dostatek místa, zkuste zahodit předsudky a spojením ložnice a koupelny se inspirujte. Můžete si být jisti, že nebudete litovat a využijete poskytnutý komfort na maximum!