Vylaďte vaše bydlení k dokonalosti

Zařizování interiéru je velice náročná a zodpovědná činnost. Vyžaduje určité zkušenosti i um, skloubit je totiž třeba praktičnost, pohodlí i design. Především obývací pokoj bývá pořádným oříškem, přece jen je tato místnost jakýmsi reprezentativní prostorem, kam si vodíme své návštěvy. Chceme proto, aby se jim tady líbilo a cítili se u nás příjemně. Pečlivě tak vybíráme nábytek i doplňky, ale často zapomínáme na to hlavní!

Základ interiéru

Základem všeho je totiž podlaha, právě od ní by se mělo v interiéru odvíjet vše ostatní. 
Podlahovou krytinu vybíráte jen jednou či dvakrát za život, proto byste tomuto úkolu měli věnovat náležitou pozornost. Většina z nás se obvykle rozhoduje podle dvou hlavních faktorů - ceny a vzhledu. Předtím než začnete zkoumat váš finanční rozpočet a pustíte se do vybírání barvy, zamyslete se nejdříve nad tím, co všechno by měla splňovat. Budou na ni dovádět vaše malé ratolesti nebo bude muset odolávat náporu vašich domácích mazlíčků a jejich ostrých drápků? Soustřeďte se na materiál, pokud si nevíte rady, nechte si poradit od profesionála. Vyhnete se tak riziku, že byste pořídili špatně.

Sázka na přírodu

Na předních místech žebříčku oblíbenosti se i nadále drží dřevěné podlahy. Přestože investice do nich je vyšší, bohatě vám to vykompenzují svými vlastnostmi. Interiér krásně zahřejí na pohled i na dotek a budete-li se o ně dobře starat, vydrží i několik generací. Přírodní materiály jsou vůbec v kurzu, dodávají totiž interiéru tu správnou atmosféru a přirozený vzhled. Zájem je tak i o bambusové či korkové podlahy, které jsou příjemné na došlap a fungují jako dobrá tepelná a zvuková izolace. Stoprocentně přírodním produktem je i přírodní linoleum, které se pro své hygienické a antialergické vlastnosti hodí i do domácností, kde žijí alergici a astmatici.

Velké popularitě se těší i materiály, které se jako přírodní jen „tváří“. Řeč je o vinylových podlahách, které kopírují módní trendy a působí velmi autenticky. K sehnání jsou v rozmanitých dekorech a vzorech, v nabídce nechybí dřevo, kámen ani dlažba. Vynikají však nejen svým vzhledem, ale také trvanlivostí a odolností, vydrží prakticky cokoli – vodu, silnou zátěž i dovádění dětí. Tak, vyberte si přesně podle svého gusta!